Innovation Award 2017 dla EITE

Za sprawnie przeprowadzoną migrację danych z systemu SAP do SAP HANA, Energa Informatyka i Technologie otrzymała nagrodę Innovation Award 2017.

Dział Systemów ERP EITE zmigrował w zeszłym roku kluczowe środowiska SAP na platformę SAP HANA. W procesie wykorzystano usługi wsparcia SAP, dzięki czemu zapewniono redukcję kosztów migracji oraz sprawny start produkcyjny. Współpraca Działu Systemów ERP z pracownikami Grupy oraz wsparcie służb SAP, pozwoliły na migrację środowisk zarówno finansowo-księgowego, jak i kadrowo-płacowego w niecałe pół roku. Porównując EITE do innych firm posiadających podobną architekturę systemów SAP, proces migracji w Grupie został wykonany bardzo sprawnie. Potwierdzeniem tego osiągnięcia jest nagroda przyznana przez dostawcę oprogramowania i partnera biznesowego – firmę SAP.

Ponadto, jako pierwszy klient w Polsce EITE wzięła udział w globalnym programie SAP Enterprise Support Advisory Council, którego celem jest rozwijanie nowych, innowacyjnych usług dla wszystkich klientów SAP, za co otrzymaliśmy od SAP SE międzynarodową nagrodę „SAP Excellence Award”.
Warto wspomnieć, że zespół SAP w EITE realizuje kolejne projekty. Właśnie uruchomiono ten system w spółce Energa Centrum Usług Wspólnych. Jednocześnie dział pracuje nad wdrożeniem dostępnych funkcjonalności na urządzeniach mobilnych i koordynuje tematy rozszerzenia elektronicznego obiegu dokumentów w portalu SAP.